7_slider

korzysci_same

Franczyza to strzał w dziesiątkę

Dobrze skonstruowany system franczyzowy sprawia, że notowana na New-Connect firma Esotiq& Henderson nie ma problemów ze znalezieniem franczyzobiorców. Firma początkowo działała jako część największej w Polsce grupy odzieżowej LPP.

 

Model sprzedaży opiera się na franczyzie depozytowej:

  • Franczyzobiorca zarabia na prowizji od sprzedaży. Prowizja jest stała przez cały okres obowiązywania umowy, nawet w okresach wyprzedażowych.
  • Brak konieczności angażowania środków w zatowarowanie salonu – cały towar znajdujący się w salonie jest własnością firmy Esotiq&Henderson S.A.
  • Esotiq&Henderson S.A. gwarantuje optymalne zatowarowanie ilościowe w oparciu o metraż oraz potencjał sprzedażowy salonu.
  • Dostawy towaru odbywają się poprzez firmę kurierską na koszt firmy Esotiq&Henderson S.A.
  • Esotiq&Henderson S.A. pokrywa koszt sprzętu komputerowego, drukarki fiskalnej oraz terminala.
  • Sklep franczyzowy jest pełnoprawną jednostką w sieci – ceny i akcje promocyjne są analogiczne jak w reszcie punktów.
  • Esotiq&Henderson S.A. gwarantuje opiekę merytoryczną nad sklepem w postaci Regionalnego Kierownika Sprzedaży i Dekoratora oraz szeregu osób z centrali firmy.

 

Jestem zakochana we franczyzie. Jeśli się dobrze wybierze, to o wiele łatwiej działać w biznesie. Najważniejsze jest to, że nie muszę dziś myśleć o zakupie towaru, bo wszyscy franczyzobiorcy dostają taki sam, po takiej samej cenie. Bielizna jest u nas w komisie. Cały towar w sklepie i kasa fiskalna są własnością Esotiq. Kiedy coś się dobrze sprzedaje, informacja o tym dzięki systemowi komputerowemu trafia do centrali i towar jest uzupełniany, a to, co zostaje z kolekcji, wraca do właściciela– Mirosława Sroka franczyzobiorca.