businesswoman

Zaufali nam

 

Franczyzobiorca – Mirosława Sroka

 

Z firmą E&H związana jestem od 2008 roku. Wcześniej prowadziłam biznesy w różnych branżach, ale nigdy nie były to franczyzy. System działania sklepów franczyzowych poznałam właśnie dzięki przedstawicielowi handlowemu firmy E&H, który przekonał mnie, że to doskonały pomysł na biznes. Dlaczego? Wprawdzie wymaga wkładu finansowego na aranżację salonu i zakup mebli, ale nie ma dalszych wydatków związanych z zakupem towaru, sprzętu komputerowego czy kasy fiskalnej. Przedsiębiorca chcąc otworzyć jakikolwiek sklep musi ponieść wszystkie te koszty, a tu część kosztów ponosi za nas franczyzodawca.

 

Gdy w przeszłości prowadziłam swoje sklepy, zawsze miałam problem ze źle trafionym towarem czy końcówkami serii, które zawsze się “marnowały”. Po kilku latach okazywało się , że cały zysk utopiony jest w tym niechcianym i niemodnym towarze. Tymczasem otwierając salon z bileizną Esotiq&Henderson nie miałam takich problemów. Cały towar w salonie jest własnością tej firmy, to oni martwią się jak rotować tym towarem, by w miarę możliwości wszystko się sprzedało. Nie oznacza to jednak, że brakuje mi towaru. Wręcz przeciwnie, towaru jest pod dostatkiem, a mało popularne u mnie modele są przewożone do innych lokalizacji, gdzie jest większy popyt na nie. System franczyzowy pozwala franczyzobiorcy skupić się na prowadzeniu salonu, sprzedaży towarów, zarządzaniem personelem, a nie poświęcaniu większości czasu w zaopatrywanie sklepu.

 

Kolekcje przygotowywane są przez profesjonalnych projektantów zatrudnionych przez Esotiq&Henderson, a niektóre modele sygnowane są nazwiskani takich znanych osób jak Joanna Krupa czy Eva Minge. Kolekcje proponowane przez E&H cieszą się więc dużym powodzeniem u klientów.

 

Kolejną kwestią, która przemawia za prowadzeniem sklepu franczyzowego jest marketing, a ten w Esotiq&Henderson prowadzony jest bardzo profesjonalnie, daje rozpoznawalność marki nie tylko w Polsce, ale i za granicą. Franczyzobiorca nie czuje się anonimowy, ale czuje, że jest tak silny, jak cała sieć.

 

Jeśli chodzi o kwestie finansowne, to franczyzobiorca dostaje prowizję za sprzedaż towarów w salonie E&H. Jest to procent od wartości sprzedaży w danym miesiącu. Jednym słowem, im więcej sprzedamy, tym więcej zarobimy. Z pieniędzy otrzymanych od Esotiq&Henderson franczyzobiorca musi opłacić czynsz za lokal, koszty związane ze światłem, telefonem, internetem oraz wynagrodzeniem pracowników. Reszta jest czystym zyskiem.

 

Bardzo dobra współpraca z firmą, rozwój, jasno sprecyzowane cele  i poczucie stabilności spowodowały, że postanowiłam rozwijać mój biznes wspólnie z firmą Esotiq&Henderson. Od otwarcia pierwszego salonu mineło już sześć lat, a ja w tym czasie otworzyłam kolejnych sześć salonów z bielizną E&H. Obecnie prowadzę siedem salonów i myślę , że nie powiedziałam jeszcze ostatniego słowa.

 

Wszystkich zachęcam do otwierania salonów z bielizną Esotiq&Henderson. Jest to duża firma, o stabilnej pozycji na rynku, otwarcie salonu nie wymaga dużych nakładów finansowych, a zapewnia szybki zwrot kosztów i duże zyski.